مقالات و بلاگ

نقش پوستر در بازایابی محصولات

نقش پوستر در بازاریابی محصولات

نقش پوستر در بازاریابی محصولات دیجیتال متحول شده است و چشم‌اندازی فراتر از تصور دارد. بروشور یا پوستر در بیشتر مواقع مظلوم واقع شده است. در حالی که ابزاری قدرتمند و بی‌ادعا حتی ضروری برای بازایابیست. در این مقاله با دلایلی نشان می‌دهمی چرا صرف هزینه برای طراحی پوستر تبلیغاتی یک استراتژی بازاریابی برای کسب و کارهاست.

پوسترها چگونه بر انتخاب مصرف‌کننده تأثیر می‌گذارند؟

پوسترها با جلب توجه، اطلاع‌رسانی، متقاعد کردن و برانگیختن مصرف‌کنندگان بر انتخاب‌های آنها تأثیر می‌گذارند. پوسترهایی با طراحی‌های قدرتمند می‌توانند کنجکاوی مخاطب را به خود جلب کنند و جنبه احساسی او را برانگیزند. پوسترهای قوی همچنین با متن و تصویر بر تصمیم‌گیری‌های مخاطب تأثیر بیشتری بگذارند. نشانه‌های محیطی ارائه‌شده در پوسترها نیز می‌تواند بر سلامت انتخاب‌های غذایی مصرف‌کنندگان تأثیر بگذارد. مطالعات نشان داده است مصرف‌کنندگانی که در معرض پوسترهای طبیعت برانگیزنده سلامتی یا پوسترهای فعالیتی قرار می‌گیرند، تمایل بیشتری به انتخاب میان‌وعده‌های سالم دارند. به‌علاوه نتایج بررسی‌های محصول در پلت‌فرم‌های نظرسنجی می‌تواند بر رفتار خرید و قصد خرید برند تأثیر بگذارد. پوسترهای پویا و دینامیک تاثیر بیشتری بر مشتریان احتمالی در برنامه‌های نظردهی دارند.

پوستر در بازایابی محصول

 به‌طورکلی پوسترها از طریق جذابیت بصری، پیام‌رسانی و تأثیر از نظرات سایر مصرف‌کنندگان نقش مهمی در شکل‌دهی به انتخاب‌های مصرف‌کننده ایفا می‌کنند.

پوستر چیست و چگونه بازایابی محصولات می‌کند؟

پوسترها شکل خاصی از رسانه‌های تبلیغاتی هستند که در قالب تصویری چاپی بر روی موادی مانند کاغذ، پلاستیک یا چوب ارائه می‌شوند. آنها اطلاعات ضروری را از طریق حروف، تصاویر یا رنگ‌ها اثرگذار به مخاطبان هدف منتقل می‌کنند و سبب سرعت انتقال مفاهیم و پیام‌های بازاریابی و تبلیغاتی می‌شوند علاوه‌ بر این  آنها از تکنیک‌های چاپ متنوعی برای افزایش جذابیت بصری استفاده می‌کنند. معمولاً پوسترها در اندازه A1 هستند. البته امکان سفارش طراحی پوستر در اندازه‌های دیگر هست تا انواع نیازها برطرف شوند. در حال حاضر پوسترها در کمپین های تبلیغاتی، نمایشگاه‌های هنری، رویدادهای موسیقی، تبلیغات سینما و موارد دیگر کاربرد پیدا می‌کنند.

انواع پوستر برای بازاریابی محصولات

 

۱. پوسترهای فضای باز یا بیلبورد 

پوسترهای فضای باز به اندازه بیلبورد که به عنوان “بیلبورد” نیز شناخته می‌شوند، اغلب بر روی ساختمان‌های بلند یا مکان‌های مشخص و برجسته کنار جاده نصب می‌شوند طوری که از دور به آسانی قابل‌دیدن باشند.

۲. پوستر داخلی

این پوسترهای کوچکتر و مقرون به صرفه معمولاً در داخل ساختمان ها نمایش داده می‌شوند تا پیام‌های خاصی را به افراد حاضر در آن منطقه منتقل کنند. آنها برای کسب‌و‌کارهایی ایده‌آل هستند که قصد دارند خدمات خود را به مخاطبان محلی تبلیغ کنند، مانند مراکز خرید، سینماها یا دفاتر که در آن‌ها رفت‌و‌آمد زیاد است و در معرض دید‌بودن مهم.

بازاریابی برای محصول با پوستر

۳. پوستر سه بعدی

در میان محبوب‌ترین انواع پوستر، پوسترهای سه‌بعدی از تکنیک‌های چاپ ویژه برای افزودن طنازی و جذابیت بصری استفاده می‌کنند و به طور موثر پیام‌ها را منتقل و جلب توجه می‌کنند. آنها برای مشاغل کوچک تا متوسط مناسب هستند که می‌خواهند تبلیغات برجسته‌ و چشم‌نواز داشته باشند. این پوسترها کاربرد قابل توجهی در تبلیغات فیلم یا نمایش بیلبوردهایی که در فضاهایی عمومی دارند،مثلا برای بازاریابی نمایشگاهی استفاده می‌شوند.

۴. پوستر موبایل

این نوع پوستر اغلب در وسایل حمل‌و‌نقل عمومی مانند قطار، اتوبوس یا تاکسی قرار می‌گیرد. پوسترهای موبایل توزیعی گسترده و متنوع دارند. این پوسترها برای مشاغلی مناسب هستند که به قصد برندسازی در سطح گسترده دارند اما هنوز نمی‌خواهند گروه خاصی از مخاطبان را هدف هدف قرار دهند.

اثرات پوستر و بروشور در بازایابی محصولات

  • ملموس و به یاد ماندنی:

در دنیای دیجیتالی مملو از تبلیغات و ایمیل‌های آنلاین، عناصر فیزیکی مانند آگهی‌ها و پوسترها روشی ملموس و ماندگار در ارتباط هستند.

  • تأثیر محلی

برای جلب توجه مخاطبان محلی نیز آگهی ها و پوسترها موثر هستند. قرارگیری آنها به صورت استراتژیک در مناطق پرترافیک یا مراکز اجتماعی امکان افزایش بازدید را بالا می‌برد. به خصوص به افرادی که برای شما اهمیت بیشتری دارند و در یک محدوده‌ی خاص جغرافیایی زندگی می‌کنند.

  • بازاریابی مقرون به صرفه

چاپ بروشور و پوستر روشی مقرون‌به‌صرفه برای دستیابی به مخاطبان زیادی است، حتی در مقایسه با سایر کانال‌های بازاریابی دیجیتال هزینه‌ی چندانی ندارد حتی اگر موفقیت چشمگیری نداشته باشد. برای طراحی و چاپ پوستر تبلیغاتی قیمت‌های متنوع و منعطفی در بازار وجود دارد که دست شما را باز می‌گذارد. همچنین تخفیف‌های چاپ انبوه آن را اقتصادی‌تر می‌کند.

بازایابی و تبلیغ محصول با پوستر

  • تطبیق‌پذیری در طراحی

برای طراحی بروشورها و پوسترهای تبلیغاتی آزادی عمل زیادی دارید و با آن امکان ببشتری برای نمایش شخصیت برند خود دارید و می‌توانید پیام بصری خود را به شکلی جذاب منتقل کنید. پوستر تبلیغاتی می‌تواند در فرآیند بازاریابی برای تبلیغ یک رویداد، به نمایش گذاشتن محصولات جدید یا برجسته‌کردن یک تبلیغ خاص باشد، انعطاف‌پذیری در طراحی به شما امکان می‌دهد پیام خود را با اهداف بازاریابی خاص خود تنظیم کنید.

  • توزیع هدفمند

با توزیع هدفمند پوسترهای تبلیغاتی می‌توانید نرخ تبدیل و شناخت برند بالاتری داشته باشید.

  • مکمل دیجیتال مارکتینگ

ادغام روش‌های سنتی با تلاش‌های بازاریابی دیجیتال به شما استراتژی جامع و کاملی می‌دهد. آگهی‌ها و پوسترها می‌توانند ترافیک را به پلتفرم‌های آنلاین شما هدایت کنند و مشتریان بالقوه را تشویق کنند تا از وب‌سایت، صفحات رسانه‌های اجتماعی شما بازدید کنند یا در تبلیغات آنلاین شرکت کنند. این هم‌افزایی دسترسی و تعامل شما را در کانال‌های مختلف به حداکثر می‌رساند.

در دنیای متلاطم دیجیتال مارکتینگ، نباید تاثیر روش های تبلیغات سنتی را دست کم بگیرید. بروشورها و پوسترها روشی ملموس، مقرون به صرفه و همه‌کاره برای ارتباط با مخاطبان شما در سطح محلی ارائه می‌دهند. با گنجاندن این عناصر فیزیکی در استراتژی بازاریابی خود می‌توانید یک برند به یاد ماندنی و تاثیرگذار ایجاد کنید که در بستر شلوغ دیجیتال خودنمایی می‌کند. با درخواست طراحی پوستر تبلیغاتی به جهان طراحی خدمات گرافیک بروید و برندتان را حال و هوایی تازه دهید .

پوستر در بازایابی محصول

 

پوسترها یک رسانه ارتباطی قدیمی بوده اند، اما جذابیت همیشگی و کاربرد پایدار آنها همچنان به شکلی باکیفیت از رسانه تبدیل می شود. در نتیجه، هم سازمان‌های بزرگ و هم کسب‌وکارهای کوچک دائماً از سفارش طراحی پوستر استفاده می‌کنند. با انتخاب نوع پوستر مناسب، ارتباط موثر با مخاطبان هدف دست یافتنی می‌شود و کسب و کارها را قادر می‌سازد تا اهداف تبلیغاتی و بازاریابی محصولات خود را به نحو احسن انجام دهند.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
اسکرول به بالا