مقالات و بلاگ

اهمیت عکاسی از محصول

چرا عکاسی از محصول می‌تواند مزیت رقابتی برند شما باشد؟

اهمیت عکاسی از محصول به صورت اختصاصی در آماری که در سایت معتبر  Word Stream منتشر شده کاملا مشهود است. طبق این مطالعه میانگین نرخ تبدیل برای وب سایت‌ها ۲.۳۵٪ است. با این حال کسب و کارهایی که تصاویری باکیفیت بالا دارند، نرخ تبدیل ۹درصدی را هم تجربه کردند. بنابراین کسب‌وکارهای محصول محور در انواع فعالیت‌های بازاریابی و کمپین‌های تبلیغاتی نیاز دارند تا با تصویری روشن و دقیق مخاطب را تحت تاثیر قرار دهند و او را در جریان کم و کیف محصولات بگذارند.

با عکاسی از محصولات می‌توانیم ویژگی‌ها، جزئیات و کیفیت آنها را به شکلی گویا و گیرا نمایش دهیم. این نوع عکاسی اغلب برای کاتالوگ‌ها، وب‌سایت‌های فروشگاهی و تبلیغات آنلاین استفاده می‌شود. اما کاربرد عکاسی از محصول گسترده‌تر است و می‌توان در موارد زیر از آن استفاده کرد.

اهمیت عکاسی از محصول برای انواع کسب و کار

 • فروشگاه‌های آنلاین و تجارت الکترونیک:
  تصاویر باکیفیت و واضح از محصولات در وب‌سایت به مشتریان کمک می‌کند بهتر تصمیم‌ بگیرند و اعتماد افراد را برای خرید آنلاین جذب کنند.
 • کاتالوگ‌ها و بروشورها:
  شرکت‌هایی که کاتالوگ‌های چاپی یا دیجیتال تولید می‌کنند برای نمایش دقیق و جذاب محصولات خود به عکاسی محصول نیاز دارند.
 • شبکه‌های اجتماعی و بازاریابی محتوا:
  برندهایی که در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند و محتوای مرتبط با محصول تولید می‌کنند، برای جلب توجه مخاطب و افزایش تعامل نیازمند تصاویر جذاب محصول هستند.
 • تبلیغات:
  کمپین‌های تبلیغاتی که مجموعه‌ای از تبلیغات چاپی، بنرهای آنلاین و برای تبلیغات در نقاط فروش هستند.
 • بازاریابان و عکاسان حرفه‌ای:
  عکاسانی که تخصص آن‌ها عکاسی محصول است و بازاریابان برای معرفی حرفه‌ای محصولات شرکت خود به این تخصص نیاز دارند.
 • صاحبان کسب‌وکارهای کوچک و خلاق:
  صاحبان کسب‌وکارهای کوچک مانند هنرمندان، صنعتگران و تولیدکنندگان محصولات دست‌ساز که می‌خواهند محصولات خود را به شیوه‌ای حرفه‌ای به نمایش بگذارند.

عکاسی از محصول برای برندسازی

برای انواع عکاسی اصول عمومی باید رعایت شود چه سفارش عکاسی پانوراما صنعتی باشد چه عکاسی محصول. البته ویژگی‌هایی در عکاسی محصول همچون طراحی کمیک موشن گرافیک اهمیت دارند که باعث آسودگی خاطر صاحبان مشاغل تولیدی و تبلیغاتی می‌شوند.

ویژگی‌های کلیدی عکاسی محصول

 1. وضوح و دقت بالا: تصاویر باید کیفیت بالایی داشته باشند تا جزئیات محصول به خوبی نمایان شود.
 2. نورپردازی متمرکز: نورپردازی به گونه‌ای است که ویژگی‌های محصول را برجسته کند و تمام جنبه‌های آن قابل مشاهده باشد.
 3. پس‌زمینه ساده: اغلب پس‌زمینه‌ها ساده و یکدست هستند تا توجه را منحصراً به محصول جلب کنند.
 4. عدم استفاده از مدل: معمولاً از مدل‌های انسانی استفاده نمی‌شود مگر اینکه محصول به نمایش تعامل با انسان نیاز داشته باشد.
  حال که اهمیت این نوع عکاسی مشخص شد، جالب است بدانید کسب و کارهای آفلاین هم به اندازه‌ی کسب و کارهای دیجیتال به عکاسی از محصول نیاز دارند. مطالعه مقاله فرق عکاسی تبلیغاتی و صنعتی پیشنهاد می‌شود.

ایکامرس و عکاسی از محصول

به نظر شما صاحبین کدام کاسبی‌ها برای معرفی محصولات خود می‌توانند از عکاسی حرفه‌ای بهره ببرند؟

اهمیت عکاسی از محصول برای کاسبی‌های آفلاین

 • مواد تبلیغاتی چاپی:
  بروشورها، کاتالوگ‌ها، و بیلبوردهای تبلیغاتی همگی به تصاویر باکیفیت و جذاب از محصولات نیاز دارند.
 • برندینگ و هویت بصری:
  عکاسی محصول به تقویت هویت برند کمک می‌کند. تصاویر یکنواخت و قدرتمند اعتماد‌سازی می‌کند.
 • نمایشگاه‌ها و رویدادها:
  در نمایشگاه‌ها و رویدادهای تجاری، داشتن تصاویر باکیفیت از محصولات می‌تواند توجه بازدیدکنندگان را جلب کند و فرصت‌هایی برای برقراری ارتباط و مذاکره فراهم آورد.
 • دکوراسیون فروشگاه:
  استفاده از تصاویر باکیفیت و جذاب از محصولات در دکوراسیون داخلی فروشگاه می‌تواند فضای فروشگاه را گرم و صمیمی کرده و تجربه خرید مشتریان را بهبود ببخشد.
 • پشتیبانی از فروش:
  در مواقعی که مشتریان درخواست اطلاعات بیشتری در مورد محصولات دارند، داشتن تصاویر دقیق و واضح می‌تواند به تیم فروش کمک کند تا اطلاعات دقیق‌تر و قانع‌کننده‌تری ارائه دهند.

دلیل عکاسی اختصاصی از محصول

عکاسی محصول نه تنها برای کسب‌وکارهای آنلاین بلکه برای هر نوع کسب‌وکاری که محصولاتی را ارائه می‌دهد، اهمیت دارد. این کار نه تنها می‌تواند در افزایش فروش مؤثر باشد، بلکه به برند شما کمک می‌کند تا به شکلی حرفه‌ای و قابل اعتماد در معرض دید بازدیدکنندگان باشید و احتمال خرید را افزایش می‌دهد زیرا اطلاعات تصویری در ذهن کاربرانپابرجاتر از اطلاعات متنی است و آنها را نسبت به محصول آگاه‌تر می‌کند بنابراین فرآیند تصمیم‌گیری و اقدام کوتاهتر می‌شود. به همین دلیل آمار سفارش خدمات عکاسی محصول رو به افزایش است.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
اسکرول به بالا