کمپین های تبلیغاتی

کمپین تبلیغاتی چیست؟

یک کسب و کار همواره در تلاش است تا بتواند محصول خود یا خدماتش را به فروش برساند.برای این مهم لازم است تا بازار فروش خود را بیابد و به مشتریان بالقوه خود معرفی کند که کسب و کار من هم وجود دارد و در نهایت امر مشتریان بالقوه را به مشتریان بالفعل تبدیل نماید. برای همین منظور تمام ابزار ها باید به کار گرفته شود تا نتیجه مورد نظر حاصل گردد. یکی از این ابزار ها کمپین های تبلیغاتی هستند. کمپین های تبلیغاتی مجموعه‌ای از پیام‌های تبلیغاتی هستند که یک ایده یا موضوع واحد را به اشتراک می‌گذارد تا یک ارتباط بازاریابی یکپارچه را تشکیل دهد. هدف یک کمپین تبلیغاتی متقاعد کردن مصرف کنندگان برای انجام یک اقدام خاص مانند خرید یک محصول، بازدید از یک وب سایت یا ثبت نام برای یک خدمت است. البته کمپین های تبلیغاتی صرفا به موارد ذکر شده محدود نمی گردد ممکن است کمپین تبلیغاتی برای یک کاندیدای تصاحب مقام سیاسی صورت پذیرد که عملی که انتظار می رود از مخاطب سر بزند، همان رای دادن می باشد.

کمپین های تبلیغاتی محلی برای متجلی کردن استراتژی برند هستند.

انواع کمپین های تبلیغاتی

انواع مختلفی از کمپین های تبلیغاتی وجود دارد ، اما تعدادی از رایج ترین آنها عبارتند از:

کمپین های رسانه ای سنتی:

در این کمپین ها از کانال های رسانه های سنتی مانند تلویزیون، رادیو، تبلیغات چاپی و بیرونی برای دستیابی به جامعه مخاطب گسترده استفاده می شود.

کمپین های آگاهی از برند:

این کمپین ها برای افزایش آگاهی و آشنایی از برند در بین مصرف کنندگان طراحی شده اند. آنها اغلب از پیام های تبلیغاتی خلاقانه و به یاد ماندنی استفاده می کنند تا تأثیری ماندگار بر مصرف کنندگان بگذارند.

کمپین های بازاریابی دیجیتال:

این کمپین ها از کانال های دیجیتالی مانند بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)، بازاریابی رسانه های اجتماعی و بازاریابی ایمیلی و … برای دستیابی به مخاطبان هدفمندتر استفاده می شود.

کمپین های بازاریابی چریکی:

این کمپین ها از روش های غیر متعارف و خلاقانه برای دسترسی به جامعه مخاطب کوچک تر از دو بستر قبلی استفاده می کنند، مانند بازاریابی خیابانی  و بازاریابی ویروسی.

کمپین های فصلی و مناسبتی

این کمپین ها برای افزایش فروش در زمان های خاصی از سال، مانند فصل تعطیلات یا فصل بازگشت به مدرسه یا اعیاد و مناسبت های تقویمی طراحی می شوند.این کمپین ها اغلب از تخفیف ها، تبلیغات و سایر مشوق ها برای ترغیب مصرف کنندگان به خرید استفاده می کنند.

کمپین های مسؤولیت اجتماعی

این کمپین ها توسط برند ها اجرا می گردند تا وظیفه یا پیام هایی که برند ها در قبال مخاطبین،طبیعت و محیط زیست،اخلاقیات یا سایر موضوعات غیر مادی دارند،در قالب فرآوره های تبلیغاتی به مخاطبین عرضه می کنند.

کمپین های ریتارگتینگ

این کمپین ها برای دسترسی به مشتریانی طراحی شده اند که قبلاً از وب سایت شما بازدید کرده اند یا به محصولات یا خدمات شما علاقه نشان داده اند. کسب و کارها اغلب از تبلیغات ریتارگتینگ استفاده می‌کنند که در وب‌سایت‌های دیگری که مصرف‌کننده بازدید می‌کنند نمایش داده می‌شوند.

کمپین های معرفی محصول

این کمپین ها برای ایجاد هیجان و تقاضا برای یک محصول یا خدمات جدید طراحی شده اند. در این نوع از کمپین ها اغلب از تبلیغات ویدیویی، رویدادهای قبل از راه اندازی و سایر تاکتیک های تبلیغاتی برای ایجاد هیجان و تب استفاده می کنند.

اگر می خواهید کمپین خود را شروع کنید،کلیک کنید.

استودیو عابدینی

نتیجه گیری

بهترین نوع کمپین تبلیغاتی برای کسب و کار ها به اهداف خاص و استراتژی آنها برای تبلیغات بستگی دارد. با این حال، با شناخت از انواع مختلف کمپین های تبلیغاتی ، می توانید کمپین هایی را انتخاب کنید که بیشترین احتمال موفقیت را دارد.
استودیو عابدینی با تجربه طولانی در برگزاری کمپین های تبلیغاتی موفق می‌تواند همراه شما برای تحقق اهدافتان باشد.

پیمایش به بالا
اسکرول به بالا